'Silahlar ayrı, Ergenekon ayrı'

Aşağa gitmek

'Silahlar ayrı, Ergenekon ayrı'

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ocak 20, 2009 9:50 pm

CHP Genel Başkanı Deniz ****** partisinin Meclis grup toplantısında gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İşte ******'ın açıklamalarından satırbaşları...


Türkiye'nin saygın hukukçuları sorunun geldiği boyuta seslerini yükseltme zorunluluğu hissetmeye başlamışlardır. Bugün kimse çıkıp bu davanın ulaslararası hukuk standartlarına uygun biçimde yürütülmekte olduğunu söyleyemez. Bunu söyleyen bir tane bir babayiğit yoktur.

Sami Selçuk diyor ki 40 yıllık devlet yaşamında böyle bir iddianame görmedim.

Gözaltına alınma uygulamaları bir cezalandırma haline geldi. İnsanların burnu sürtülmek istendiği izlenimi alınıyor. Hepsinin siyasi görüşü aynı... Şahsi soruınlar yaşadığınız insanları aldırıyorsunuz. Hani savcı aldırıyordu? O sizin kişisel sorunlarınızın haritasını mı tutuyor?

Yer altından silahlar çıktı; "Aa silahlar varmış anlayalım, aradaki bağı görelim?" diye insanlar iyi niyetle bakıyorlar. Arkadaşlarım silah işi ayrı Ergenekon işi ayrı. Ergenekon Başbakan'ın Cumhurbaşkanı'nın kafasında şekillenmiş bir davadır. Birçok şey yerleştirilemek istenmiştir içine ama bunlarla ilgili somut kanıt bulunanamamıştır.

Siz şimdi o silahlardan yola çıkarak sanıkları yakalayın. Tiyatro sanatçılarını, magazin dünyasının şöhretlerini, gazetecileri, aydınları, profesörleri almışsınız silah bağlamaya çalışıyorsun.

O silahları buldun, şimdi o silahlardan yola çık, kim varsa parmak izlerinden bul. Çıkar da göreyim seni! TBMM derhal silah konusuna el koymalı.

TUNCAY GÜNEY'iN AÇIKLAMALARI

TRT psikolojik savaşın tetikçisi görevini yaptı. Tuncay Güney'in ifadesi tam olarak yansımadı. Tuncay Güney'in kaseti 2001'de mi çekildi, 2005'te mi çekildi? Çünkü 2005'e yönelik sözler var diye iddialar var. İşkence var dendi öyle bir işaret baskı duygusu yok, ona buna ders verir ukalalık yapan bir şey... Hemen ertesi gün TRT canlı yayın gerçekleştirdi. Bu insan saatlerce aklından geçen herşeyi meydana serdi. TRT milletin verigisi ile bütçesi oluşturulan bir kuruluş. Hepimizin bu bütçede katkıları var. Kimseye küfrettirmeyecek, kimseye hakaret ettirmeyecek, kimseyi tek taraflı suçlattırmayacak. Adam önüne gelene dizmiş söylüyor. Ciddiye alıp o sözlere bir cevap vermem mümkün değil. Devletin saygın olması gerekin kuruluşlarının bu adamı ciddie alıp karşsısında ağzı açık izlerken göremektir beni üzen, acı veren.

Çığrından çıktı Türkiye. Bugün Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. Yürütme organının balını çağırıyor, yasama organının başını çağrıyor, bir de yargı organının başını çağrıyor. O kimdir çok merak ettim. Yargı organları birbirinden bağımsızdır.

_________________
Ertuni Forum Adminidir Laf Yok...
avatar
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 193
Yaş : 28
Nerden : Forumun İçinden
Ruh Halim :
Kayıt tarihi : 08/01/09

http://ertuni.turkproforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz