MaNoWAR Biyografi

Aşağa gitmek

MaNoWAR Biyografi

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ocak 20, 2009 9:33 pm

Manowar 1980`in sonunda New York Auburn de doğdu. Başlangıçta Joey DeMaio Black Sabbath için bass ve sahne ateş sistemleri teknisyeni olarak çalışıyordu.

Sabbath İngiltere de New Castle City Hall`da bir gösteride çalarken Joey Manowar`un gerçek gitaristi Ross The Boss`la tanıştı. O sırada Ross The Boss, Sabbath destekli bir grup olan Shaking Street için çalıyordu. Her ikisi de içlerindeki bu metal sevgisini paylaştıkları için ManOwaR fikrinde birleşmeleri uzun sürmedi. Daha sonra metalin en büyük sesi olan Eric Adams ve baterist Donny Hamzik`i bulduktan sonra Manowar ilk albümleri olan BATTLE HYMNS`ı çıkardı.

Manowar yeni bir firmayla anlaştığında kayıt kontratlarının imzasını kanla attılar( böylece bir ilke daha imza atmış oldular). İkinci albümleri INTO GLORY RIDE da göze çarpan en önemli şey bagetleri müthiş bir şekilde kullanan Scott Columbus oldu öyle ki Scott`un korkunç vuruşları karşısında standart bateriler dayanmıyor, paramparça oluyordu, bu yüzden özel yapım paslanmaz çelik baterilere ihtiyaç duydular.

Altı günde kayıtları ve miksleri hazırlandı, Manowar`un üçüncü albümü HAIL TO ENGLAND adını taşıyordu. Bu albüm gruba Great Britain turnesinin haberini veriyordu.Vikinglerin 878`de kuzey İngiltere yi işgalinden beri böyle büyük bir güç görülmemiştir. Dördüncü albümleri SIGN ON THE HAMMER`in desteği ile grup SPECTACLE OF MIGHT adlı turnelerinde her yeri ezip geçerken bütün Avrupa Manowar`ın sesini duymuştu bile. Bu olaydan sonra Manowar dünyanın en yüksek sesli grubu olarak Guinnes rekorlar kitabına geçti.

SIGN OF THE HAMMER`in hemen ardından grup FIGHTING THE WORLD isimli albümü piyasaya sürdü. Manowar bu albümlerinde bütün Avrupa da fırtınalar estirdiler. Manowar bu sel gibi sürüyü tatmin edebilmek için daha vahşi, daha gürültülü ve daha sert çalıyor, hayranları sahnede onlarla birlikte şarkı söylüyor hatta gitar çalmaya bile davet ediliyordu.

Grubun bir sonraki albümü KINGS OF METAL geniş hayran kitlesi tarafından grup üyelerine adanmıştı. Grup The Crown And The Ring parçasını 100 kişiden oluşan kilise korosuyla birlikte yapılan kaydı için Birmingham daki st.Paul katerdraline gitti. Bu görkemli yapıtta KINGS OF METAL daki diğer parçalarında olduğu gibi tam bir orkestranın özelliği vardı. Bu dönüm noktası olan kaydın ispatı için tam iki turne gerekti. Hayranları grubun yeni takdimi için tam 4 yıl bekledi. Bu zaman zarfı içinde Manowar New York ta kendi stüdyosunu kurdu, bu stüdyo ya besteci Richard Wagner`in evinden sonra Haus Wanfried adı verildi. Ordan grubun yedinci albümü THE TRIUMPH OF STEEL çıktı. Bu albümde 70 dakikalık metal gücünü duymak mümkündü. Homer`in The Illiad adlı eserinden esinlenerek yapılan Achilles Agony And Ectasy isimli şarkı tam 28 dakika sürüyordu. THE TRIUMPH OF STEEL albümü Almanya da listelere 39 numaradan giriş yaptı ve hiçbir single veya klip yayınlanmadan 8 numaraya kadar çıktı. Albüm Yunanistan da piyasaya sürüldüğünde Manowar hayranları yeni CD`yi ilk dinleyenler arasına girebilmek için Atinadaki en büyük müzik mağazasına hücüm ettiler.THE TRIUMPH OF STEEL albümüne talep o kadar çoktu ki aceleyle piyasaya daha fazla kayıt sürüldü. Atinadaki ilk konserlerinde grup 15.000 metal manyağına karşı çaldı.

Manowar sözlerinde bir çok konuyu işler, bunları kabaca sınıflandırırsak şöyle bir sonuç elde edebiliriz:

-Savaşlar/Kahramanlık: Grubun en çok işlediği konudur. Eski zamanlardaki savaşları anlatan grup, bu şarkılarıyla coşturucu bir hava yaratmaya çalışır. Günümüzdeki kitlesel savaşlara hiç değinmeyen grubun, eski zamanlardaki bireysel savaşları anlatmasının nedeni, bireyin hayata karşı verdiği mücadeleye dikkat çekilmesinin istenmesidir.

Şarkılar: Manowar, Dark Avenger, Battle Hymn, Gates of Valhalla, Hatred, March for Revenge, Blood of my Enemies, Kill with Power, Hail to England, Thor, Mountains, Sign of the Hammer, The Oath, Violence and Bloodshed, Defender, Black Wind Fire and Steel, Heart of Steel, The Crown and the Ring, Kingdom Come, Hail and Kill, Warrior`s Prayer, Achilles Agony and Ecstacy, Ride the Dragon, Spirit Horse of Cherokee, Burning, Power of thy Sword, Courage, Outlaw, King.

-Mistik Öğeler: Manowar belli bir inanca bağlı olmadan bir çok mistik öğeyi şarkılarında kullanmaktadır.

Şarkılar:Gates of Valhalla, Revelation, Each Dawn I Die, Bridge of Death, Guyana, Ride the Dragon, Demon`s Whip, Spirit Horse of Cherokee, My Spirit Lives on, Power.

Ayrıca Master of the Wind ve Kingdom Come parçalarında grup ölümü anlatmaktadır.

-Heavy Metal / Sahte Metale Karşı Mücadele: Şarkılarında Heavy Metal`ı yücelten ve sahteciliği yeren, Heavy Metal`in para kazanmak amacıyla yapılmamasını vurgulayan grup, "Sahte Metale Ölüm" sloganıyla sahte metale karşı savaş açmıştır. Ayrıca dinleyicilerine olan saygısını hiçbir zaman yitirmeyen grup, bazı şarkılarını dinleyicilerine adamış ve onların büyüklüğünü anlatmıştır.

Şarkılar: Metal Daze, Manowar, Secret of Steel, Gloves of Metal, Army of Immortals, Black Arrows, All Men Play on 10, Fighting the World, Blow your Speakers, Carry On, Holy War, Kings of Metal, Blood of the Kings, Metal Warriors, Brothers of Metal, The Gods Made Heavy Metal, Number One, Today is a Good Day to Die, Warriors of the World

-Motosiklet: Grup, tam dört albümünün açılış parçalarında bu konuyu işlemiştir.

Şarkılar: Death Tone, Warlord, Wheels of Fire, Return of the Warlord.

-Sex: Grup sadece üç parçasında bu konuyu işlemiştir.

Şarkılar:Animals, Pleasure Slave, Lady Marmelade.

-Toplumsal Sorunlar: İlk albümünde birkaç şarkıda bu konuya yer veren grup, diğer albümlerinde bu konuya fazla değinmemiştir.

Şarkılar:Fast Taker, Shell Shock.

Manowar`un adı ise Man Of War tamlamasından geliyor. Joey de Maio`nun bu konudaki açıklaması ise, hayatın her zaman bir savaş olduğu yönünde. Ayrıca Manowar eski bir savaş gemisi türü…

Son albümü olan GODS OF WAR klasik Manowar ezgilerinden sapmamış vahşi, gürültülü ve iç gıcıklıyıcı özelliklerini barındırıyor…Grup Üyeleri :

* Eric Adams

* Joey DeMaio

* Karl Logan

* Scott Columbus

Albümleri:

* Battle Hymns (1982)

* Into Glory Ride (1983)

* Hail To England (1984)

* Sign Of The Hammer (1984)

* Fighting The World (1987)

* Kings Of Metal (1988)

* The Triumph Of Steel (1992)

* The Hell Of Steel (Best Of) (1994)

* Louder Than Hell (1996)

* Hell On Wheels (Live) (1997)

* Anthology (Best of) (1997)

* The Kingdom Of Steel (Best of) (1998)

* Steel Warriors (Best Of) (1998)

* Hell On Stage (Live) (1999)

* Warriors Of The World (2002)

* Dawn Of Battle (Single) (2003)

* The Sons Of Odin (Single) (2006)

* Gods Of War (2007)

* Gods Of War (DVD) (2007)

_________________
Ertuni Forum Adminidir Laf Yok...
avatar
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 193
Yaş : 28
Nerden : Forumun İçinden
Ruh Halim :
Kayıt tarihi : 08/01/09

http://ertuni.turkproforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz